✌🏻🇨🇿 Nastal čas se pokusit konečně napravit jednu velkou historickou křivdu. Na hřbitově v pražských Ďáblicích vedle sebe leží naši národní hrdinové, ale také jejich vrazi, zločinci, zrádci a posluhovači nacistického a komunistického režimu.

Jsem ráda, že se mohu připojit k týmu odborníků, historiků a zástupců občanských iniciativ, který vznikl s podporou premiéra Petr Fiala.

Včera jsem měla první schůzku s hercem Ondřejem Vetchým, historikem Eduard Stehlík, pány Jaroslavem Čvančarou a Pavlem Černým. Všichni si přejí, aby proběhla archeologická exhumace a následně důstojné pohřbení ostatků padlých či popravených odbojářů.

Tento cíl maximálně podpořím a vážím si toho, že se stále najde velké množství lidí, kterým naše historie není lhostejná a ve věci se angažují. Nebude to lehký úkol, ale věřím, že se nám to i díky podpoře Úřad vlády ČR podaří.“

– Alexandra Udženija

Moc děkujeme!

1 comment

  1. Ano,národ hrdiny potřebuje a naše historie se ke svým hrdinům dlouho nehlásila.Nejvyšší čas to napravit.Už to dávno mělo být.Ale Německo je dnes náš spojenec a ten čas,kdy panovala nenávist je dávno pryč.Proto jednejme věcně a bez emocí- byl-li kdo vinen a dostalo se mu trestu ,tak svou vinu splatil a k jeho tělu máme se chovat jako k tělu člověka a ne mu spílat .

Leave a Reply

%d