Vážení,
pomožte nám – a tím i těm, kterým vděčí naše země i my za nemálo. Riskovali vše a vsadili to nejcenější co měli, své životy. A platili pak za svůj odpor proti okupantům a projevené nezměrné hrdinství, cenu tu nejvyšší. Nejen Gabčík, Kubiš s těmi padlými parašutisty z Resslovky, ale i další – nejen odbojáři štábní kapitán Morávek, jeho radista Peltán, Kotrba, Moravcová, Lyčka, Zelenka Hajský , ale i parašutisté Bartoš, Kouba, Mikš, Závorka, Jasínek, Potůček. A nejen oni…
A dodnes za to vše, co vykonali, jakousi smutnou a vlastně dosti paradoxní hrou osudu leží doslova, bez přehánění v odpadkovém koši, zahozeni v hromadných jamách u zadní zdi pražského Ďáblického hřbitova. Situace je o to ostudnější, že tam tito hrdinové dlí na jednom místě spolu s následně tam k nim naházenými, po válce popravenými četnými zrádci, kolaboranty, válečnými zločinci – gestapáky, esesáky. Prostě, situace, co asi nikde na světě nemá obdoby… (zde o tomto v našem filmu s Ondřejem Vetchým více: https://www.youtube.com/watch?v=UBbgk7dh-vk&t=101s a zde o tomto komponovaný večer plný dalších mnoha informací: https://www.youtube.com/watch?v=eNTD4URWGDs&t=118s ).
Jak již zaznělo: NENECHME JE TAM! Naše Petice, která požaduje jejich hledání, exhumaci a (konečně) důstojné pohřbení má nyní něco přes 6 000 podpisů. Pro projednávání v potřebných institucích, zvláště Horní a Dolní komoře Parlamentu ČR, potřebujeme nejméně 10 tisíc.
Prosíme, připojte se k našemu úsilí a udělejte něco pro tuto dobrou věc, která je jen splácením nemalého dluhu nás všech.
Tedy, nejen petici podepište, ale především, nechte ji podepsat lidi kolem – jen tak se potřebné podpisy pro toto nashromáždí.
Anebo ještě lépe, založte podpisové místo (viz zde: https://www.vazmesihrdinu.cz/#mista ) – a nechte podpisovat archy ve svých obchodech, provozovnách, střelnicích, v zájmových klubech. Před lety jsme podobně nashromáždili ve dvou akcích po dvakráte dokonce přes 100 tisíc podpisů, proč tedy ne toto nyní?
Zde lze onu Petici, co zásadně může pomoci, stáhnout: https://www.vazmesihrdinu.cz/ (vyplněné podpisové archy pak posílejte na adresu Michal Švarc, Zenklova 1/35, 180 48, Praha 8.
Velké kdyžtak opravdu díky! Především tedy díky za ně, tedy všechny ty československé hrdiny, co zde nepochopitelně, zahozeni doslova do zapomnění, v těch nedůstojných podmínkách dosud leží. Shrnuto: velký vděk všem z vás, co pomohou.

Leave a Reply

%d bloggers like this: