My LIGA LIBE se nikdy nevzdáváme!
Podařilo se zařadit hlasování o námitce proti zákazu olova na program pléna Europarlamentu ve středu 25. 11. v 18 hod 🙂

My děláme proti zákazu olova mnoho let naprosté maximum. Díky našim-vašim aktivitám je dnes většina českých europoslanců stejně jako sněmovna, senát a vláda na naší straně PROTI zákazu olova.

Přesto potřebujeme vaši pomoc, oslovte ještě dnes nebo zítra vaše oblíbené europoslance (pokud k nim máte blízko, tak tím lépe), a požádejte je jako voliči o podporu námitky EP PROTI zákazu olova. Seznam zde:
www.europarl.europa.eu/meps/cs/search/advanced?name=&countryCode=CZ

Podařilo se nám to díky našim partnerům v Bruselu FACE – European Federation for Hunting and Conservation, a hlavně díky europoslancům, kteří naslouchají názorům nás-voličů, jako např: vlivný a velmi aktivní europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), kterému v minulosti EK lhala a od té doby mj. poslal již několik stížností EK na netransparentnost zákazu olova, dále zásadově pravicový Alexandr Vondra (ODS) nebo velmi rozumný Ondřej Knotek
(ANO), kteří již hlasovali jako členové europarlamentního výboru pro životní prostředí pro vrácení zmetku EK (bohužel toto hlasování jsme 29. 10. 2020 prohráli 33 PRO vrácení paskvilu versus 42). Působíme, jako obvykle, naprosto napříč politickým spektrem, průběžně jsme jednali např. i s Dita Charanzová (ANO), Kateřina Konečná (KSČM), Hynek Blaško – europoslanec (SPD) aj.

Takže jedeme dál. Poté, co 3. 9. 2020 EK skandálně napočtvrté protlačila zákaz, tak nyní běží 3 měsíční lhůta, ve které může podat plénum EP námitku proti paskvilu EK. Avšak pokud EP neudělá nic, tak automaticky platí paskvil, co vymyslela EK, v lednu to vyjde v úředním věstníku, a je to pak právně závazné v celé EU (národní parlamenty už o tom nehlasují ani nic neimplementují). Navíc, EP to může vrátit EK k přepracování pouze jako celek, nemůže navrhnout žádné změny.

Přesto, naděje umírá poslední, potřebujeme jen 353 ze 705 hlasů europoslanců

Komentář Bohumila Straky

Další šílený nápad Evropské komise: chce na 10 % rozlohy států EU zakázat hospodaření v krajině – zákaz provozování myslivosti, rybaření, lesnictví…
Musíme tento nesmysl zarazit! Na velmi vážnou situaci upozorňuji v mé nejnovější aktualitě v Časopis Myslivost
https://myslivost.cz/…/Protest-proti-navrhu-Evropska…

Naštěstí v tom nejsme sami, a začínají protestovat i ostatní organizace po celé Evropě, zde např. už švédské vládě zaslala asociace švédských myslivců ostrý protest.

https://jagareforbundet.se/…/jagareforbundet-stoppa-eu…/

1 comment

  1. Olověné potrubí vodovodního řádu ve starších domech, které lidé používají k pití vody a denní potřeby nikoho nezajímá !!!. Hlavně, že se zde diskutuje o nesmyslech, jako návrh na zrušení olověných diabolek a podobných střel do zbraní, kde je olovo nezbytně nutné !!! Proč správci střelnic nenechají jednou za rok odbagrovat val zeminy, kam olověné střeli dopadají a tuto zeminu nenechají separovat od olova, tímto způsobem olovo vrátit zpět výrobci nábojů a vyčištěnou zeminu opět použít na val, kam dopadají střeli ze zbraní. Perpetum mobile, čištění a sanace zeminy valů ze střelnic, kam dopadají olověné střeli a vytěžené olovo vracet výrobcům nábojů.
    Jak prosté a jednoduché.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: