K žádosti o nalezení a vyzdvižení těl národních hrdinů a odbojářů proti totalitním režimům z neoznačených masových hrobů Ďáblického hřbitova.

Podle článku 18 Listiny základních práv a svobod a dle zákona 85/1990 Sb., o právu petičním

My, níže podepsaní občané,

se prostřednictvím této petice obracíme na Magistrát hl. města Prahy, Horní a dolní komoru Parlamentu ČR a

žádáme o exhumaci a důstojné pohřbení národních hrdinů a bojovníků za naši svobodu proti německému nacismu a komunistické diktatuře, jež jsou dosud pohřbeni v hromadných hrobech Ďáblického hřbitova.

Jsme přesvědčeni, že ti, kteří nezištně položili své životy si nezaslouží ležet ve společných šachtách se svými vrahy či zrádci bez ohledu na případné vynaložené finanční prostředky. Vnímáme to jako smutný dluh, vůči našim statečným předkům.

Přestože si připomínáme každoročně hrdinství zde uložených ostatků Jana Kubiše, Josefa Gabčíka a dalších parašutistů z Cyrilometodějského kostela, Václava Morávka z odbojové skupiny Tři králové, Alfréda Bartoše a Jiřího Potůčka z výsadku Silver A, vůdčí osobnosti občanské podpory operace Anthropoid Jana Zelenky Hajského a Břetislava Lyčky během druhého odboje, nemáme ve skutečnosti kam své květiny pokládat.

Naše pietní pokusy dost možná končí u nohou jejich katanů Franka, Wiesmanna či Moravce, zrádce Čurdy a Gerika či dalších, kteří leží v hromadných hrobech s nimi.

Nelze opomenout i odboj třetí  – Zdenu Mašínovou a dost možná i Miladu Horákovou – obě umučené komunisty v padesátých letech a desítky dalších.

Proto vás žádáme a vyzýváme, abyste neprodleně zahájili dialog s dotčenými institucemi České republiky o financování celé akce a zahájili proces exhumace a následného důstojného pohřbení v označených hrobech, vše za souhlasu a dohledu pozůstalých.

K zastupování petičního výboru je dle paragrafu 5. odst. 1 zákona 85/1990 Sb. O právu petičním, všichni níže podepsaní.

Za petiční výbor   (s podpisy)

Michal Švarc

Pavel Černý

Karel Polata

Jaroslav Čvančara

Ondřej Vetchý

Vlastislav Janík

Pozn.:  podepsané petiční archy prosíme zasílejte na adresu:

Michal Švarc, Zenklova 1/35, 180 48, Praha 8

PETICI A PODPISOVÝ ARCH STAHUJTE ZDE

%d blogerům se to líbí: