Vážení,
velká zpráva – hlasování o zákazu olova ve výboru REACH na mokřadech zablokováno! A to na základě žádosti právě České republiky !!!
Je to další z vítězství, na kterém má i naše LIGA LIBE a náš partner Českomoravská myslivecká jednota svůj výrazný podíl – v rámci našeho nemalého tlaku, dlouhodobého jednání na nejvyšších místech a dokonce i četných mezinárodních aktivit…
No jsme rádi, ne? Ale pozor, je to jen vyhraná bitva, ne válka!!!
Bojujme dále a nedejme se!

PS: opravdu velké díky především Ministerstvo životního prostředí a panu ministru Richard Brabec – a to asi za jeden milion českých občanů, kterým by právě ony naprosto nesmyslné a neodůvodněné zákazy olova mohly zničit jejich koníčky i profese…

Je to výsledek Ligy Libe a jejich fanoušků, výsledek našeho velmi dlouhodobého úsilí, osvěty, nesčetných odborných argumentů a apelace na zdravý rozum. Díky všem! Málo se to zdůrazňuje, ale naše 110 tisícová petice, kterou jsme odevzdali v rekordně největší roušce minulý týden premiérovi Andrej Babiš a předsedovi sněmovny Radek Vondráček, obsahovala prozíravě právě i důrazný protest proti zákazu olova, citujeme: „protestujeme proti zákazu používání osvědčeného a nenahraditelného olova ve střelách palných zbraní“. Vedle toho jsme pod vedením Ligy Libe iniciovali dosud největší mezinárodní protestní nótu 20 organizací z několika zemí reprezentující/ mající 1,8 milionu členů z řad myslivců, střelců, rybářů a farmářů.

Samozřejmě nejde o definitivní vítězství, ale je to velká ostuda pro úředníky EK, kteří se kontraproduktivního zákazu olověného střeliva a rybářských zátěží asi jen tak nevzdají, ale budou muset připravit již čtvrtou (!) verzi tohoto jejich právnického i faktického paskvilu.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: