A je to tady…
Nespíme, neustále hlídáme práva legálních držitelů zbraní, takže vám jako první přinášíme znepokojivou informaci, že pan Juncker tentokrát v r. 2017 nelhal. Tehdy při schvalování tohoto odzbrojovacího paskvilu slíbil, že do 3 let úředníci EK budou směrnici analyzovat a aktualizovat.

EK uvádí, že prý „změny nejsou významné“. Prý se jedná o rekodifikaci „simplifying and clarifying better regulation“ (zjednodušující zpřesňující lepší regulaci).
Věříte jim?

Ta „rekodifikace“ má býti v pojetí EK zřejmě něco jako oficiální konsolidované znění směrnice. Jen je nám tedy divné, když to EK deklaruje jen jako technickou rekodifikaci bez podstatné změny obsahu, tak proč k tomu dělá dvouměsíční internetovou veřejnou konzultaci? Že by tam vsunuli i nějaké „nepodstatné“ novinky?

Každopádně už při zběžném pohledu soudíme, že nový návrh EK je extrémně nepřehledný, různá ustanovení jsou přečíslovaná, a zabere nám nějaký čas, než to zanalyzujeme. Pomoci můžete i vy, víc očí víc vidí, víc hlav víc ví, tak kdo má čas a chuť, podívejte se na to CO NEJDŔÍVE, a dejte nám vědět prosím. Dokumenty jsou v angličtině a některé i v češtině.

https://ec.europa.eu/…/12197-Council-Directive-of-18-June-1…

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: