Přátelé, jedeme dál!

Právě jsme se dozvěděli, že poslanci v klíčovém bezpečnostním výboru před chvílí podpořili ústavní právo na zbraň před 2. čtením ve sněmovně. Děkujeme MUDr. Jiří Mašek , Radek Koten , Zdeněk Ondráček , Jana Černochová a všem ostatním poslancům tohoto výboru za podporu dobré věci ve prospěch bezpečnosti občanů!

Dnes výbor pro bezpečnost podpořil sněmovní tisk 895, tedy návrh zákona, který zajišťuje právo na obranu života zbraní s ukotvením do našeho ústavního pořádku, tedy do Listiny základních práv a svobod.

Výbor pro bezpečnost poslanecké sněmovny dnes usnesením doporučil poslanecké sněmovně, aby s návrhem ústavního zákona vyslovila souhlas. Skvělé.

Návrh zákona vyjadřuje nejen symbolickou, ale hlavně praktickou garanci práv českých občanů, kteří splní zákonem striktně dané podmínky pro nabývání vlastnictví, držení a nošení nejen zbraní, ale i jako doposud, rozličných sebeobranných prostředků.

Nejedná se při tom o právo „na ozbrojování“, jak se někteří snaží tvrdit, ale pouze o právo „na obranu zbraní“. To vnímám jako velký rozdíl.

Návrh ústavní novely nevznikl jen jako odpověď na bruselské zákazové direktivy, které ohrožují naše funkční zákony a vedou hlavně k odzbrojení potenciálních obětí, v situaci, kdy zločinci a teroristé si s pořizováním legálních zbraní hlavu nelámou.

MUDr. Jiří Mašek

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: