Je nepravdou, pokud naši odpůrci tvrdí, že právo držet zbraň je naprosto cizí Evropě. Toto právo bylo v Evropě dokonce dalece dříve, než v USA! Liga Libe učiní vše, ať v ČR toto právo zakotví do ústavy (již 19/3 klíčové 2.senátní čtení ústavního zakotvení obrany se zbraní).

Povinnost vzít do ruky zbraň na obranu státu, mají ukotveny v ústavě pobaltské státy, Řecko, Lichtenštejnsko, Polsko, Portugalsko, atd. Právo na sebeobranu, mají ukotveny v ústavě Izrael, Malta, nově Ukrajina, atd. A opravdu obřím paradoxem (vzhledem k tamní zoufalé, odzbrojené situaci) je, že již od roku 1689 je ve Velké Británii právo nosit zbraně garantováno protestanským poddaným Jejího Veličenstva (v dosud platném!) Bill of Rights právě z roku 1689. Až odtud se toto dostalo do americké ústavy.

Je tedy nepravdou, pokud je tvrzeno, že právo držet zbraň je naprosto cizí Evropě, právě naopak! Toto právo se zde zrodilo a „pouze jen“ je posledních cca 50 let potlačováno. Liga Libe učiní maximum toto právo v ČR zakotvit do ústavy. Buďte u toho s námi již 19/3! Nedejme se!

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: