Vážení,
množí se dotazy, zda ona některými lidmi avizovaná, jakási „střelecká demonstrace“ na Václavském náměstí dne 14. března je naší akcí, tedy LIGY LIBE – anebo zda se na ní podílíme… Není…
A to nejen proto, že vzhledem k našemu několikahodinovému úsilí denně, co věnujeme boji za naši věc, by byla dostatečně efektivní příprava takové opravdu dost náročné akce nyní vysoce nad rámec našich kapacitních možností. Neb pokud bychom chtěli coby LIGA LIBE organizovat podobnou akci, jako jsme již učinili před lety, kdy jsme tenkrát ve všední den, kdy se tehdy v Europarlamentu právě hlasovalo o oné nesmyslné zákazové směrnici Evropské komise, dostali na Václavák téměř 3 000 lidí (viz: https://www.facebook.com/LIGA.LIBE/videos/1572116176133339/), museli bychom tomu zas věnovat pro někoho sotva jen uvěřitelnou dotaci času i energie. Tedy pokud bychom coby střelecká komunita zas potřebně chtěli ukázat svou sílu – a ne případně slabost (míníme že se „pod koněm“ bude pak trapně potloukat třeba na pár desítek lidí…). A média a politici si pak snad budou myslet, že o téma není zájem a české střelce a myslivce toto snad vůbec nezajímá, prostě, že si jaksi dáme tzv. vlastní gól a naši protivníci si na nás jen smlsnou.
Ale to rozhodně NENÍ HLAVNÍM DŮVODEM. Jak jsme již řekli i organizátorovi té „střelecké demonstrace“, co nás žádal o jakousi podporu: protože my hlavně nyní nevíme PROTI KOMU MÁME DEMONSTROVAT v současnosti na Václavském náměstí. 3 roky zpět jsme to věděli my a asi i vy všichni, co tam přišli – tedy šlo o to upozornit politiky i média na ono právě probíhající hlasování o něčem, co v přímém přenosu poškozuje statisíce našich občanů a právě nám bere naši svobodu a práva. A následné předávání nót na Evropskou komisi, co jsme též realizovali, viditelnost a smysl našeho občanského odporu zviditelnily tak, že jsme pak nejen strhli na svou stranu domácí politickou scénu, ale také z tohoto všeho potřebně udělali společenské megatéma. A tím se pak rozjela spousta věcí, o kterých hovoříme dále.
A z hlediska našich činností vše vlastně dosud běží dle záměrů našeho konání, jak si představujeme. Věci se zatím kromobyčejně daří – a to dokonce někdy i tak, jak jsme před léty ani nečekali. Prostě, na domácí scéně LIGA MÁ DŮVOD DĚKOVAT, NE STÁVKOVAT.
Snad máme demonstrovat třeba proti předsedovi sněmovny Radku Vondráčkovi, který nejen podepsal naši petici a ve spolupráci s naší Ligou Libe dva roky zpět „zaparkoval“, čili dal k ledu, onu urychlenou implementační mininovelu bruselských zbraňových zákazů, takže se získal potřebný čas na dohotovení druhého „vyjímajícího zákona“, se kterým je nyní systémově ve Sněmovně a spíše nám tak, střelecké komunitě, pomůže, než nějak výrazněji uškodí?
Případně máme jít demonstrovat proti MV a tamním velmi profesionálním a uznalým úředníkům, kteří nejen naslouchali při nucené implementaci co nejvíce právě našim hlasům v expertní komisi a odpovědně zapracovávali tak, aby čeští majitelé zbraní byli nuceným diktátem poškozeni opravdu co nejméně, pokud možno vůbec?
Máme dále třeba demonstrovat proti ministru živ. prostředí Richardu Brabcovi, co nyní u nás i v zahraničí po našich společných jednáních tvrdě hájí odmítavé stanovisko ohledně zákazů olova? Anebo proti premiérovi Babišovi, který dokonce podepsal naši Novou petici – a stanovisko odporu proti zmíněným zákazům olova stabilně podporuje?
Či máme v tomto ohledu snad demonstrovat proti naší Sněmovně – která rázně odmítla nejen předtím jak onu zákazovou „zbraňovou směrnici“ – a nyní se snaží o co nejcitlivější implementaci ve spojení s druhým, vyjímajícím zákonem, ale taktéž nedávno na návrh poslankyně Jany Černochové, velké bojovnice za naše práva, dokonce vydala své naprosto odmítavé stanovisko ohledně chystaných unijních zákazů olova – asi jako jediný Parlament či obdobná politická instituce v EU?
Proti komu demonstrovat dále? Snad proti Senátu ČR? Tomu, který již několikráte se otevřeně a jasně vymezil proti bruselským zákazům a dokonce vyzval parlament a vládu k co nejšetrnějšímu zavádění těchto naprosto neopodstatněných omezení? Tomu, který schválil naše dvě více než statisícové petice a požadavky českých občanů v nich definoval jako oprávněné?
Popřípadě snad máme demonstrovat i proti těm 36 senátorům, tedy skoro polovině našeho senátu, co nyní nebojácně navrhuje pro naše občany tak něco úžasného, jako je ústavní právo možnosti obrany se zbraní? Tedy něco, co nemá obdoby a co by dozajista pomohlo do budoucna ochránit naše zájmy a zabránilo postupnému zatahování „odzbrojovacích trendů“, které vidíme nejen v zemích na západ od nás? Naopak – zde se má o tomto pro nás významném hlasovat již pouhé čtyři dny po oné „střelecké demonstraci“, což by bylo nejen od nás shledáváno nevhodným třeba tlakem, ale v této záležitosti doslova zbytečným vyrážení otevřených dveří…
Shrnuto: co se stane po té akci? Budou nás naši politici snad bránit (a to dělají a nám se je povedlo, věřte, k tomu nebývale dobře nasměrovat) nějak více? Anebo si někdo naivně myslí, že se pár lidí „pod koněm“ zalekne Brusel?
Pokud by se totiž nějaká manifestace měla konat, tak právě tam, v Bruselu – tedy kde se nyní naplno o našich věcech (například už nyní v úterý v Europarlamentu o olovu) jedná. A kde se na nás další zákazy ověřeně plánují a chystají. U nás toto politici už jen ze všech sil mírní a hasí. A v rámci naší dlouhé spolupráce s námi to dělají fakt dobře a státy kolem nám mohou v tomto jen závidět.
Takže, pokud bude někdo třeba chtít manifestovat v Bruselu, je to to pravé místo na takové protesty. A my se k tomu rádi připojíme, i když půjde o akci víceméně symbolickou, neb tamní úředníci zjevně jak je znát mají „na párku“ stamiliony více a více naštvaných občanů i politiků napříč Evropou. Ale mělo by to alespoň nějaký smysl a symboliku …
Zde a nyní zkrátka ne…

1 comment

  1. Dobrý den, předně, asi všichni zasvěcení, včetně mě si váží a mohou poděkovat a nadále děkovat za práci a úsilí všech členů LigaLibe.
    14.3.2020 nebude stávka, bude to demonstrace, demonstrace názoru, a to ne proti politikům, kteří snad už také začínají konečně chápat, jaké NEHORÁZNÉ nesmysly se nám snaží Brusel kydat na hlavu. Doufám, že za dotace si naši identitu, ani bezmeznou poslušnost nikdy nekoupí, že? Je to dostatečně dopředu avizovaná příležitost znovu se sejít, pěkně po obědě a ještě o víkendu a proč zde těm politikům, kteří se také opravdově
    a upřímně snaží pracovat v našem národním zájmu nepoděkovat.
    Proto je mé malé soukromé přání, aby nás zde bylo hodně, vše proběhlo v pořádku a bylo nás slyšet,
    s pozdravem M. Čámský.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: