Vážení,
zde náš dopis za téměř milion našich občanů premiérovi této země, který byl včera po dohodě odeslán jak za naší LIGA LIBE – Petice proti nesmyslným zákazům legálních obranných prostředků, tak i za obrovské svazy myslivecké a rybářské, tedy Českomoravská myslivecká jednotaČeský rybářský svaz, z.s. a Moravský Rybářský Svaz, z.s.
Výbor REACH totiž na včerejším jednání v Bruselu opět neschválil návrh Evropské komise na zákaz používání olova ve střelivu. Zástupci naší země zde tvrdě, jak nám i předtím přislíbili, hájili odmítavé stanovisko proti oněm nesmyslným omezením, které by ve svém důsledku závažně poškodily na statisíce českých občanů. K naší zemi se v tomto naštěstí připojilo i více států, potřebných k blokaci onoho zcela likvidačního návrhu (zde více v prohlášení ČMMJ: https://www.cmmj.cz/navrh-na-zakaz-olova-neprosel-ani-nap…/… ).
Bohužel, toto není definitivním řešením, ale jen jakýmsi pouhým odložením do dalšího bruselského jednání, které bude v dubnu a kde lze očekávat, že se opět bude Evropská komise snažit protlačit své zákazy plnou silou a doslova za každou cenu. Proto nás nyní čeká v rámci nezbytné mezinárodní spolupráce aktivizace svazů evropských střelců, myslivců a rybářů a nastartování i jejich podobně masivního odporu, tedy aby došlo i v jejich zemích k dostatečnému signálu i jejich politickým představitelům, kteří by se tak jako v ČR těmto zcela iracionálním zákazům EU nekompromisně postavili.

PS: velké opravdu díky zejména ministru Richardu Brabcovi a jeho rezortu Ministerstvo životního prostředí – a to nejen za četná předchozí velmi konstruktivní jednání, které absolvoval jak s námi, coby zástupci velkých komunit střelců, myslivců i rybářů, tak i dalších ministerstev a rezortů – ale především mu skutečně velký vděk od nás všech za hájení zájmů českých občanů a neměnný postoj ve věci zákazů olova, které by byly tak zničující pro koníčky i profese takového množství lidí v ČR.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: