Vážení,
v souvislosti s přípravou zcela nového zákona o zbraních, který měl údajně zpřehlednit a zjednodušit tuto oblast, se toto žel stalo příležitostí, jak plíživě zapracovat do této legislativy věci, které jsou dalším prostým utahováním šroubů. Na rovinu řečeno – Rakušanovo Ministerstvo vnitra nečekaně přichází se zpřísněními, se kterými naše LIGA LIBE, hájící zde zájmy a práva statisíců svých petentů a podporovatelů, ZÁSADNĚ NESOUHLASÍ a důrazně se proti nim už od počátku ohrazuje…
Prozatím nemůžeme, z hlediska slibu daného (coby součást připomínkující expertní skupiny), ony zbytečné restrikce zatím konkretizovat, ale rozhodně považujeme současný legislativní stav za vyhovující a dostačující natolik, než aby se do budoucna situace musela řešit jakýmikoliv omezováním.
A to už vůbec na základě tlaku států na západ od nás, kterým prý na nás „nějaké věci vadí“. Ono jim totiž bude na nás vždycky něco vadit… Když tedy ustoupíme jednou, bude tu vzápětí požadavek na úpravu našich zákonů další (a další). Zpravidla to budou úpravy takové, ze kterých spousta našich občanů mít radost rozhodně nebude.
Je to jednoduché – tyto státy EU se stále větší kriminalitou a nárůstem terorizmu musejí najít jakéhosi viníka za hrůzný stav, co u nich panuje. A namísto nějakého smysluplného řešení stále větších problémů přímo u nich, volí cestu laciného svalování viny, že „za to (vlastně) mohou Češi“ a jejich české zbraňové, „příliš liberální“ zákony. Ano, ti Češi, co jsou dosud (rozhodně v oblasti legálních soukromých zbraní a sebeobranných prostředků) jakýmsi pomyslným ostrovem práv a svobody. Ta země, která je paradoxně oproti západní Evropě jedním z nejbezpečnějších míst světa vůbec…
Argument, že se přeci „musíme podřídit, když jsme v Unii“ je nyní už natolik přehnaný a neodůvodnitelný, že by se dal s trochou nadsázky přirovnat ke stavu, jak když jsme žili v protektorátu. Tam a tehdy však na výběr lidé příliš neměli. Dnes, jako neobsazená, suverénní země (naštěstí) ano.
Odůvodňovat to, že si na sebe sami budeme plést bič proto, aby to pak nebylo horší (tedy ve stylu „zakažme si sami preventivně trochu, aby nám toho – třeba – nezakázali pak více“) je stejně jako tenkrát, uznejte, cestou do pekel. Tedy jen začátkem ukrajování jakéhosi pomyslného salámu lidských svobod a práv. Plátek po plátku, až prostě nezbude nic. Jako právě v mnohých státech po světě, nejen v EU.
Pokud nyní budeme servilně a dokonce iniciativně osekávat sami sebe, ničemu to nepomůže, ba naopak. Za pět let pak mohou přijít s tím, že se třeba v Paříži, Bruselu, Stockholmu či Madridu zvyšuje počet případů, kdy se lidé pobodají noži z České republiky. Měl by to pak být opětovně důvod na úpravu našich zákonů, třeba rovnou do stavu, jaký panuje ve Velké Británii? Tak to určitě ne.
Takže závěrem – LIGA LIBE touto cestou rozhodně jít nechce. Nemíníme do budoucna obětovat nějakou skupinu držitelů zbraní či sebeobranných prostředků, „aby se zachránili“ (obvykle jen načas) ti ostatní. A budeme proti těmto tendencím bojovat jak na společenské, tak i na politické úrovni. Jak je uvedeno i výše na obrázku – naše vláda přeci ve svém programovém prohlášení tvrdila, že je (a bude) proti zpřísňování zákona (viz zde nadpis a první věta článku https://www.ceska-justice.cz/…/vlada-chce-zachovat…/). Tak ať nedělá opak…
Prostě NEDEJME SE!

3 comments

  1. Souhlasím,NEDEJME SE. Podřizování se diktátu jak Západu tak Východu vždy našim zemím přineslo akorát těžkosti,podřízení se před více jak 80 lety nás málem vymazalo z mapy. Takže za mě NIKDY SE NEPODŘÍDÍM,N.I.K.D.Y. !.!.!.!

  2. To se dalo čekat od hujerů. Škoda, že není možno upřednit o co jde. Ale odbojnost čechů staví naši sebedůvěru nade všechny poslušné státy EU. Nepolevovat- rozhodně ne!! Pouze touto zabedněností si vydobudeme respekt!!

  3. Mám za to, že tajná příprava jakéhokoliv zákona by neměla být možná, a tedy určitě musí existovat způsob, jak se dozvědět, o co jde? To skutečně nemáme přístup k informacím dříve, než nový zákon vejde v platnost?! Tomu se mi nechce věřit, v právním státě.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: