DŮLEŽITÉ od naší ligové kolegyně Karly:
Zastaví se, z důvodu současné běžící války v Evropě, unijní zákazy olova ve střelivu – tj. zákazy, které jsou jedním z nejhorších legislativních zmetků všech dob, které jsou dalece horší než celá „unijní proti-zbraňová směrnice“, které by byly bez jakéhokoli přehánění smrtící ranou legálním držitelům zbraní v Evropě a které by nynější vysoce křehkou (ne)mírovou situaci v Evropě ještě více zhoršily?
REKAPITULACE:
V EU je nyní realizováno několik zcela autonomních, samostatných kroků stran zákazu olova ve střelivu:
Prvý krok: Zákaz olověných broků v okolí kaluží, dalších vodních těles. Byl nařízen EU komisí, a to legislativním krokem, jímž bylo konkrétně nařízení Komise (EU) 2021/57, z data 25. 1. 2021. Účinnost nastává velice brzy, a sice již dnem: 15. 2. 2023.
Druhý krok: Zákaz olova ve střelách, mimo mokřady. Tento EU komise chystá již od léta roku 2019.
Třetí krok: Naprostý zákaz olova ve střelivu, jež by dopadl a měl skutečně dramatický vliv zejména na zápalky. Toto je prozatím široce diskutováno v rámci seminářů a deklarací odborníků agentury ECHA (Evropská agentura pro chemické látky), oficiální návrh lze ovšem pevně očekávat v řádu několika mála let.
PŘIPOMÍNÁME:
Za prvé: EU komise prosadila zákaz držení olověného střeliva v tak neuvěřitelně paskvilní legislativní podobě, že to porušuje naprosto všechny principy právní jistoty, také i presumpci neviny.
Za druhé: Prakticky zcela každý střelec a rybář může být kdykoliv tzv. „popotahován“ za ohrožování veřejného zdraví a poškozování životního prostředí.
Za třetí: Od samého počátku je celý proces ze strany EU komise provázen lží a absolutně, skutečně absolutně nedemokratickým procesem.
Za čtvrté: Zpráva o plošném zákazu byla ze strany EU komise označena jako fake news, byť realita nekompromisně ukázala a ukazuje „své“.
Za páté: Olovo nemá srovnatelné alternativy, ať již se jedná o cenu, o použitelnost, a hlavně co se celkových vlastností týče.
Za šesté: Při hlasování v Radě EU se proti zákazu postavilo pouze 5 států (včetně ČR) z celkových 27.
Za sedmé: EU komisi bez pochyb nejde o životní prostředí, jak deklaruje, leč o legální soukromé zbraně.
Atd. atd. atd. …
V NAŠÍ ČESKÉ REPUBLICE:
Pokud nedojde k naprosto nutnému zastavení unijních zákazů olova, naše LIGA LIBE bude samozřejmě bojovat. Na národní půdě. Na níž to má smysl a efekt, jak se již nejednou potvrdilo, jak jsme již nejednou dokázali. Pokud EU komise nesleví ze svých „zákazových olověných plánů“, nažene nás, bohužel, do „přímé náruče“ agresorovi, ať již tomu dnešnímu, či kterémukoli jinému budoucímu….. Naši zemi nedáme. Nedáme její bezpečnost. Nedáme její občany. Nedáme její budoucnost. MOLÓN LABE.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: