Další podpis v řadě, klíčový a nejdůležitější. Prezident naší země dne 3. 8. 2021 stvrdil … V celosvětovém hledisku skutečně převratnou, průlomovou, unikátní listinu, která po letitém a velmi tvrdém maratonu LIGY LIBE, počínaje dnem 1. 9. 2021:

Za prvé: Znemožní veškerým případným „nedobrým“ vládám sahat na práva a svobody legálních majitelů zbraní (Ústavu, vůči prostému zákonu, nelze změnit „přes noc“).

Za druhé: Znemožní jiné moci ohrozit práva a svobody legálních majitelů zbraní (Ústava suverénního státu nemůže být podrobena jiné moci).

Za třetí: Způsobí, že veškeré budoucí přijímané legislativy (národní i nadnárodní) budou muset k nově zakotvené ústavní klauzuli o obraně i se zbraní brát ohled.

Za čtvrté: „Zabetonuje“ naši špičkovou českou zbraňovou legislativu a poměry vůči všem budoucím možným otřesům národním i zahraničním …

V daném dni nabytí účinnosti, tedy 1. 9. 2021, se navrací děti do škol. Toto datum je tak navýsost symbolické, jelikož tento urputný letitý ligový maraton byl zejména pro ně, tedy pro generace po nás… Jsme jedinou zemí na světě, která toto novodobě dokázala, která se vzepřela. Jsme zemí, kde největší občanský odpor historie změnil ústavní pořádek. Jsme zemí, kde 204 000 petentů, 304 000 držitelů zbrojních průkazů, 1 800 000 občanů pod evropskou protestní nótou proti zákazu olova změnilo dějiny a bez přehánění přepsalo učebnice.

Jsme hrdou zemí, která naplnila Orwellova slova: Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: Nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala … V České republice, navždy, Molón labe!

1 comment

  1. no já tomu rozumím tak,že když to podepsal prezident Zeman,tak to asi Rusku nevadí.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: