Vážení,
po dlouhém doslovném maratonu v Senátu a pak Sněmovně, po tom celém předlouhém procesu, navíc obrovsky ztíženým probíhajícím kovidem, nyní konečně znovu tedy Senát. Velká věc, na které jsme bez přehánění dělali prakticky denně po několik let a úsilí nesmírné…
I v tomto velkém finále uděláme opravdu vše, abychom uspěli, protože právě toto je bez přehánění na dosah historický mezník, ale též obrovská šance. Nejen pro statisíce českých majitelů zbrojních průkazů s cílem uhájit současnou i možnost nošení legální soukromé zbraně, po které vždy v rámci zákazů populističtí politici sahají coby první, ale zajistit takto též, aby miliony lidí v naší vlasti měly i dále na nejvyšší, ústavní úrovni ošetřenou možnost nabývat, užívat a nosit sebeobranné prostředky. Tedy ty, které jsou v zemích na západ od nás tamním bezúhonným občanům nepochopitelně zakazovány.
Prostě, za pár dní se ukáže, jak to ti, co v Senátu ČR coby naši zástupci sedí, vlastně myslí se svými občany a svými voliči. Tedy jak se skutečně staví k našim právům a svobodám, jakož i tomu, abychom právě „ústavním dodatkem“ na obranu se zbraní potřebně zakonzervovali naše současné, bezproblémové poměry a funkční zákony – a zůstali tak i nadále jednou z nejbezpečnějších zemí světa. A to v době, kdy se nemalá část světa propadá do čím dál větší násilí, zločinnosti,terorizmu a chaosu. Věříme, že se tak stane – a věřte, že naše LIGA LIBE pro to na plné obrátky dělá naprosté maximum.
Připomeňme, že šlo o senátní návrh, podaný skoro půlkou (36) senátorů. Následně byl tento schválen a doporučen v senátních garančních výborech. A pak na plénu většinově senátory odhlasován a poslán k projednávání do Sněmovny. Navíc, současně byl ještě v tomto procesu doporučen premiérem ČR a Vládou.
Popravdě, bylo by nyní nanejvýš trapné, pokud by po tomto všem Senát sám sobě (ale i nám) „zamáznul“ SVŮJ VLASTNÍ legislativní návrh (těch zrovna oni moc nepodávají, natož pak ústavních…). Navíc, který jim naprosto drtivou většinou, jednomyslně a shodně napříč politických spektrem všech politických partají, schválila Sněmovna – což se taktéž, i trochu kvůli jejich vzájemné rivalitě, popravdě moc nestává. Prostě, ať proboha za pár dní vyhraje zdravý rozum a zájmy těchto i příštích generací… Ne?

PS: tak držme/drže palce…
A buďte nyní na výborech 14. července a pak na hlasování 21. či 22. července s námi – a když už ne fyzicky přímo v Senátu (pozn.: možnost účasti veřejnosti prověříme a dáme zde v příštích dnech vědět) tak alespoň v duchu, na dálku. Díky moc i za takovouto, pro nás hodně cennou a motivující podporu našeho společného úsilí..

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: