Takže, po Novém Zélandu stejný prakticky scénář ohledně zákazů legálních soukromých zbraní i v Kanadě!!!

    Neb tamní vládnoucí „Liberálové“ (úmyslně v uvozovkách) takto účelově a doslova bleskově využili nedávný masakr, podobně jako předtím socialisté na zmíněném Novém Zélandu. A nic jim ani nevadilo, že onen čin v Torontu byl spáchán zbraní NELEGÁLNÍ (!!!). Nevysvětlilo se navíc ani, kde vzal dotyčný masový vrah policejní uniformu a dokonce i (!) policejní auto. Vše prostě podivné a velmi, velmi záhadné. A státní orgány a tamní policie na dotazy ohledně toho všeho zarytě mlčí. Ale vláda koná. Nezakazuje, ale „mění kategorizaci“!!!

   Zde k tomu volné překlady kanadských zpráv ze včerejšího večera:

   Premiér Trudeau oznámil, že Kanadská federální vláda s okamžitou platností zakazuje 1500 druhů a modelů tzv. útočných zbraní včetně typů AR-15, Ruger Mini-14, M14, vz. 58 a Beretta CX4 Storm. S okamžitou platností je zakázáno je nakupovat, prodávat, importovat, i převážet a používat. Zákaz byl realizován změnou kategorizace zbraní z omezených (restricted) na zakázané (prohibited).

   Vzhledem k tomu, že „drtivá většina“ držitelů tyto zbraně užívá bezpečně a v mezích zákona, obsahuje zákaz dvouletou ochrannou lhůtu pro současné držitele, nicméně ani tito držitelé nesmějí své zbraně během této lhůty nadále používat a přepravovat je smějí pouze za účelem jejich znehodnocení, nebo odevzdání policii. Vláda má následně nabídnout současným držitelům tzv. grandfathering.

   Dále jsou avizovány budoucí změny legislativy směrem ke zpřísnění pravidel pro ukládání zbraní a  rázné zpřísnění pravidel týkajících se krátkých zbraní.

   Předseda Konzervativců (nejsilnější opoziční strany) Andrew Scheer po oznámení zákazu kritizoval premiéra Trudeaua za to, že se změnou legislativy nepočkal na obnovení běžného provozu parlamentu, aby mohla proběhnout debata a obvinil jej ze zneužívání vyhrocených emocí po tragédii k protlačování ideologických cílů vládní strany Liberálů. “Odebírání zbraní zákona dbalým občanům nijak nezabrání zločincům získávat zbraně nezákonným způsobem. Realita je taková, že drtivá většina trestných činů se zbraní je spáchána pomocí nelegálně držené zbraně. Tento problém dnešní rozhodnutí Trudeaových Liberálů nijak neřeší.”

PS: to vše velké poučení zas pro nás, ne?

Prostě, nedejme se a dělejme vše pro to, aby k podobné „změně kategorizace“ u nás do budoucna dojít nemohlo…

MOLON LABE

1 comment

Napsat komentář

%d