Není prý obvyklé, že někdo „z venku“, tedy mimo samotných členů či pozvaných senátorů, může vystoupit na Ústavně právním výboru Senátu ČR…
My jsme k tomuto zde včera byli vyzváni…
Náplň našeho projevu za naši LIGU LIBE, který mohl mít nanejvýše 3 minuty, byla zcela na nás.
O čem to bude, bylo hned zřejmé. Nemá totiž již cenu donekonečna opakovat nezpochybnitelné argumenty ohledně naší věci několika málo těm, co je prostě poslouchat a naprosto vnímat odmítají. Anebo reagovat třeba na demagogické, často již tak zoufalé výpady pana senátora Dienstbiera, na které jsme si holt my i politici zvykli.
Zde šlo o něco jiného. O to, aby nezapadl snad velmi nebezpečný výrok jednoho z přítomných senátních hostů, který již podruhé v této věci pronesl myšlenku, která je skutečně něčím, co bychom neměli přejít mlčením a akceptovat jen jako jako nějaký „další názor“. Neb Pavel Fischer, bývalý diplomat, kterého volilo jak v prezidentské předchozí volbě a následně i do senátu nemálo českých občanů a který je jistě pro velkou spoustu lidí tam politickou i jinou autoritou, zde opět opakoval to, co by opravdu neměl.
Míněno to, že „se obává toho, jaký signál případně schválením ústavního práva bránit se se zbraní vyšleme našim spojencům v zahraničí, v Evropě“

Člověku hned proběhlo hlavou: jaký signál ti spojenci a ta Evropa nyní vysílá nám?
Ti spojenci, kteří nás vždy v historii jen hodili přes palubu a nechali spadnout do chřtánu německé okupace a vlivem toho pak i bolševické totality?
Míní ta Evropa, která jen o možnost obrany nesmyslnými odzbrojovacími zákony postupně obrala vlastní občany – a toto chce i po nás?
Evropa, která díky neuvážené imigrační politice do Evropy pustila hordy nájezdníků, pro které jsme dle jejich víry nepřítelem, co mají zničit?
Ta samá Evropa, která nechala změnit ulice svých měst v bojiště – a nás to nyní nutí v rámci jakési „solidarity“ udělat též?
Ta Evropa, která z nás Lisabonskou smlouvou udělala jakousi svou kolonii, pouhý protektorát, který pod hrozbou sankcí nutí nás i naše politiky přijmout i sebenesmyslnější nařízení či zákazy?

Ne pane senátore. Klidně ať jim tam naši politici signál vyšlou…

A to takový, že jsme dosud země suverénní, která navíc nechce dopadnout jako oni…

Tedy, že čeští občané, které naši politici zastupují a kterých zájmy hájí, nejsou tupé stádo ovcí, které jejich volení zástupci nakonec bezbranné předhodí kriminálníkům a teroristům, jako se to děje u našich „spojenců“…

Že i na rozdíl od nich, států na západ od nás, i nadále chceme zůstat jednou z nejbezpečnějších zemí světa – a to zachovat i pro naše potomky…

Pokud totiž půjde do zahraničí z České republiky takovýto signál, jen dobře pane senátore Fischere

3 comments

  1. Přesně řečeno to co ví všichni rozumní lidé České Republiky,Maďarska,Slovenska a Polska -tesat do kamene,psát na silnice,vysílat v médiích. Bravo LIGA LIBE

  2. Naprosto souhlasím. Jednoznačný a srozumitelný postoj pro všechny. Ať jej někdo zkusí vyvrátit. Neumím si představit logické protiargumenty, kromě frází, kterými odpůrci disponují ve velké míře.

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: