Podpořte vaší přítomností naši věc, abychom se posunuli zase dál. Přijďte ve středu 15. ledna 2020 v 13:00 hodin na klíčové jednání senátního výboru v Zeleném salonku Kolovratského paláce (předsedajícím bude senátor Miroslav Antl). Důležitost vyplývá i z toho, že stanovisko k ústavnímu právu na zbraň je jediným bodem programu, a že na výbor byli vedle jeho členů pozváni netradičně všichni senátoři (81). Vzhledem k omezené kapacitě jednacího salonku míst pro odbornou veřejnost nebude mnoho, jen do naplnění kapacity (cca 20 osob), avšak registrace není nutná, prostě kdo dřív přijde, ten dřív mele 🙂 Protože byli pozvaní všichni senátoři, jistojistě se dostaví i některý odpůrce ústavního práva a zbraň…

Do druhého čtení potřebujeme nezbytně „zelenou“ od ústavně-právního výboru. Zakotvení ústavního práva na zbraň v říjnu 2019 prošlo úspěšně prvním čtení v senátu, a ti, co tam osobně byli, tak zažili skvělou atmosféru 🙂 Lidskoprávní bezpečnostní organizace LIGA LIBE – Petice proti nesmyslným zákazům legálních obranných prostředků reprezentující práva 300 tisíc legálních držitelů zbraní v červnu předala do rukou senátorů v budově Senátu petiční archy s fyzickými podpisy občanů vážícími kolem 100 kg požadující zakotvení ústavního práva na zbraň, a v září jsme v zaplněném zasedacím sále během velkolepého veřejného projednání senátorům předložili naše expertní i občanská stanoviska podložená fakty a zkušenostmi od nás i ze zahraničí.

Jednání výboru je veřejné, vstupenky netřeba. Stačí prostě dojít do senátu v 12:45 hod do, a říci, že jdete na jednání ÚPV v Zeleném salónku, ale my ostatní tam stejně už budeme a projdeme kontrolou spolu.

Takže se tam uvidíme, budeme se těšit 🙂

Originální pozvánka zde:
www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/htmlhled?action=doc&value=93544

PROGRAM
13:00 hod. Senátní tisk č. 135
Návrh senátního návrhu ústavního zákona senátora Martina Červíčka a dalších senátorů, kterým se mění Listina základních práv a svobod, ve znění ústavního zákona č. 162/1998 Sb.

https://www.facebook.com/events/1237928989928742/

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: