POZOR!!! Evropská komise v režii Mr. Junckera v tichosti zakrajuje další kolečka salámu.
Díky kontaktům kolegy Dr. Bohumil Straka jsme z Bruselu od právníků Evropské myslivecké federace FACE, hlídající zájmy 7 mil Evropských myslivců, obdrželi znepokojující podrobnosti ohledně další administrativy z dílny EK.
Zjednodušeně: další nejistota a nejednoznačnost pro držitele zbraní, šílené prodražení kusové výroby a malých sérií z důvodu certifikací, pro určité zbraně další omezení přepravy zbraní v rámci EU, značení všech hlavních části zbraní, což bude obtížné u některých částí zbraní, dále EK nastaví omezení pro zbraně sestavené z alternativních částí, a problém bude zejména pro individuální dovozy zbraní a částí mimo EU (po brexitu i pro Velkou Británii)

Pracujeme na rozborce detailů a nápadů co s tím, a další postup vám přineseme v příštích dnech.

Kdo je však nedočkavý a vládne angličtinou, může se začíst již nyní:
1) „Technické specifikace pro označování zbraní a jejich hlavních částí“
https://ec.europa.eu/…/bet…/initiatives/ares-2018-5478755_cs
2) „Technické specifikace pro poplašných a signálních zbraní“
https://ec.europa.eu/…/bet…/initiatives/ares-2018-5478608_cs

Příští týden přineseme rámcové náměty, jakým způsobem je vhodné odpovídat. Svůj názor Evropské komisi může totiž napsat i vy do 26.11.2018 – ale slušně, odborně, nevulgárně, jinak vaši odpověď stejně vyřadí, a naši věci to nepomůže. Distancujme se od všech provokatérů. Zaregistrovat se pro odpověď můžete jednoduše přes facebook, a odpovídat můžete v češtině jako občan, či jménem sro či spolku.

Odkaz na obě internetové konzultace Evropské komise, o kterých se běžný člověk ani nedozví, jsou zde
1) https://ec.europa.eu/…/i…/ares-2018-5478755/feedback/add_cs…
2) https://ec.europa.eu/…/i…/ares-2018-5478608/feedback/add_cs…

Typické pro tento výmysl úředníků Evropské komise je, že v konečném důsledku tato omezení nepřispějí ke zlepšení monitoringu pohybu zbraní v EU. Např. orgány pro účely Evropského zbrojního pasu registrují jen sériové číslo rámu zbraně, ale značení ostatních hlavních zbraní není vůbec registrováno, tak k čemu to je?

Napsat komentář

%d blogerům se to líbí: